Typy sylwetek damskich – część 1


Czy też macie tak, że w całej tej rozpisce typów sylwetek nie potraficie dopasować swojej? Chyba znalazłam na to rozwiązanie. 9 typów stworzonych prze Monikę Jurczyk i oznaczonych literami. No bo ile można słuchać, że jest się kulą?

Sylwetka typu A. Cechują ją wąskie ramiona, mały biust i szerokie biodra. W przypadku takiej sylwetki powinnyśmy wyrównywać proporcje między górą i dołem. Osiągniemy to zakładając ciemne, gładkie doły i jaśniejsze góry. Możemy też poeksperymentować ze wzorami.

Sylwetka typu E. Kobiety o takiej budowie są niskie i drobne. Mają małe piersi, brak zarysowanych bioder ani talii. Spodnie i spódnice z wysokim stanem są stworzone właśnie dla takich Pań. Pięknie wydłużą nogi. Dodatkowo możesz nacieszyć się pięknymi, trapezowymi sukienkami w stylu lat 60. Zaokrąglą biodra i zarysują talię.

Sylwetka typu K. Charakterystyczna dla Pań nieco okrąglejszych, ale z genialnymi proporcjami. Duży biust, szerokie biodra i bardzo wyraźna talia. Wzór kobiecości. Kobity o takiej sylwetce mogą nosić w zasadzie wszystko i we wszystkim będą dobrze wyglądać. Wszystko właśnie dzięki tym proporcjom.

Sylwetka typu L. Charakterystyczny w tym przypadku jest szczupła budowa, bez krągłości i do tego bardzo długie nogi. Taka sylwetka pozwala na całkowitą dowolność jeśli chodzi o wzory i kolory.  Przy wyborze fasonów należy pamiętać, aby nadmiernie nie eksponować wystających żeber i łopatek.

Popularne posty