Gojenie się tatuażu – objawy część 2


- strupy. Nie mam tu własnego doświadczenia, ponieważ nigdy strupy mi się nie zrobiły. Podejrzewam, że to przez to, że smaruję tatuaż Bepantenem bardzo często. Przez pierwsze dni co 2 godziny, więc może skóra jest wystarczająco nawilżona. Nie wiem. W każdym razie objaw typowy i też nie można go drapać!
- siniaki. W moim przypadku zawsze były maleńkie, ale pojawiały się w miejscu, którego tatuowanie bolało mnie najbardziej. Także znika i nie uszkadza tatuażu.
- gorączka i osłabienie organizmu. Po dużym zmęczeniu ciała tatuowaniem również może się zdarzyć. Organizm chce jak najszybciej zaleczyć ranę, więc większość swoich sił koncentruje właśnie na tym.
- rozgrzany tatuaż. Ma po to części związek z punktem wcześniejszym. Pomaga zimny prysznic. Najlepiej do momentu zdrętwienia miejsca z tatuażem. Przyspiesza gojenie i to bijące ciepło mija.

Pamiętajcie, że są to tylko moje doświadczenia i każdy organizm reaguje inaczej. Dlatego jeśli 3 dnia po zrobieniu tatuażu widzicie jakieś objawy, które Was niepokoją, najlepiej skontaktować się z tatuatorem, a on was uspokoi, albo pokieruje co trzeba robić dalej.

Źródła:
http://ozawa-lab.main.jp/xp/userinfo.php?uid=72121

Popularne posty