Jak się zdrowo odchudzać? Część 1


Jak każde działania ingerujące w nasze zdrowie, należy jego intensywność i metodę dostosować do wieku, a raczej do określonych zapotrzebowań na danym etapie życia. W części pierwszej informacje dotyczące przedziału wiekowego 25-39 lat.

Jest to czas, kiedy przemiana materii jest bardzo dobra, chociaż nie możemy już tak bezkarnie objadać się wszystkim jak to miało miejsce jeszcze w liceum. Tłuszcz lubi odkładać się na udach i na biodrach. Cechą charakterystyczną dla trybu życia w tym wieku jest jego duża intensywność, bo zarówno rozwijamy się zawodowo jak i zakładamy rodziny, czyli tak naprawdę praca na 2 etaty. Do tego dochodzi stres, bo wiele sytuacji poznajemy na nowo.

Żeby schudnąć powinnyśmy przyjmować ok. 1500 kalorii. Przy czym należy pamiętać, że kaloria kalorii nierówna. Dlatego należy zdecydowanie odstawić słodycze, tłusty nabiał zamienić na odtłuszczony. To samo z mięsem, wybieramy raczej te chudziutkie części. Należy też zwiększyć liczbę spożywanych warzyw do ok. 0,5 kg dziennie, a owoce ograniczyć do maksymalnie 2 sztuk. Pamiętamy też o ćwiczeniach, które na stałe należy wprowadzić do swojego planu dnia.

Popularne posty